Maçka  Bahçekaya Mahallesi’nin yolu çamurdan yürünemeyecek durumda olan Seyitli mevkiinde oturan diyaliz hastası Adnan Atalar’ın imdadına Büyükşehir Belediye Başkanı O. Fevzi Gümrükçüoğlu yetişti.

BAŞKAN 10 GÜN ÖNCE SÖZ VERMİŞTİ

Bahçekaya Mahallesi sakinleri ile birlikte Adnan Atalar’ın aile fertleri son yapılan Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısına katıldılar. Toplantıda CHP Belediye Meclis Üyesi Cahit Erdem’in de olayı meclise taşıması sonucu Başkan Gümrükçüoğlu, yolun yapılacağı sözünü verdi.

DİYALİZ HASTASINA AMBULANS GİDEMİYORDU

Aradan kısa bir süre geçmesine karşın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri Bahçekaya Mahallesi Seyitli mevkiinde oturan ve diyalize gitmek için ambulansın giremediği 5 kilometrelik yolda çalışmalara başladı. Yola stabilize sermeye başlayan Belediye ekipleri ilk etapta yolda bulunan 5 virajı da beton dökerek araçların rahat ulaşmasını sağlayacak.

“BETONLANMASI GEREKİYOR”

Bahçekaya Mahallesi Dermeği Başkan Orhan Bal, daha önce toprak olan yoldaki çalışmaların başladığını belirterek, “Belediye Başkanımız sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür ediyoruz. Yıllardır bu yolun yapımı için çalmadık kapı bırakmadık. Kendisi ile 10 gün önce görüştük. Talebimizi dikkate alarak talimat verdi ve çalışmalar da başladı. Hastamız haftada 3 gün hastaneye gidiyor. Evine ambulans çıkamıyordu. Kış aylarında aynı sorunu yaşamamak için yolun programa alınıp betonlanması gerekiyor” diye konuştu.