İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Maçka kırsalında bir süre önce bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında yaralanan polis memuru Namık Öztel'i hastanede ziyaret etti.

Çeşitli programalara katılmak üzere kente gelen Bakan Soylu, beraberindeki Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi ve diğer ilgililer ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine geldi.

Hastanede tedavisi devam eden Öztel'i ziyaret eden Bakan Soylu, Öztel ve ailesi ile bir süre sohbet etti.

Soylu, polis memuruna geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Çok iyi görünüyorsun. İlk gördüğümüz zamandan farklı bir durumdasın. Allah bağışladı." ifadesini kullandı.

Namık Öztel de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bakan Soylu'ya ilgisinden dolayı teşekkür etti ve ‘Sayın Bakanım bir an önce buradan çıkıp görevime dönmek o hainlerin peşine düşmek istiyorum. Allah’ın izniyle ve sizin de müsaadenizle bunu yapmak istiyorum’ dedi.

Yaralı polis memurunun bu ifadeleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu duygulandırdı. Soylu ‘Sen hele bir iyi ol, biz gerekeni yapacağız’ dedi.